Strona główna » Poradnik » Taśmy LED- zalety i możliwości

Taśmy LED- zalety i możliwości

Data dodania: 20-10-2018


 

Taśmy LED - ich zalety i możliwości

 


 

Taśmy LED stały się nieodłącznym elementem każdego nowoczesnego pomieszczenia. Nadają miejscu wyjątkowy klimat i podkreślają jego charakter. Ale poza względami estetycznymi są też względy praktyczne, które zadecydowały o popularności tego rozwiązania.

 

Główną zaletą taśmy LED są jej niewielkie gabaryty i elastyczność. Z tych właśnie względów możesz umieścić swoją taśmę niemalże wszędzie bez względu na parametry otoczenia (np. wilgoć) przy wyborze odpowiedniej klasy szczelności ( IP).


 

alt 

Taśmy LED najczęściej przechowywane są w odcinkach 5-cio metrowych nawiniętych na plastikową rolkę aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami w transporcie oraz deformacjami.
 

alt

 

Ważnym atutem jest możliwość przycięcia jej na wymaganą długość ( co 5 lub 10 cm), w miejscach do tego przeznaczonych lub też połączenia za pomocą złączki czy też lutowanie na dłuższe odcinki.


 

alt


 

 

Całość taśmy posiada na odwrocie samoprzylepny pasek dwustronnej taśmy, który umożliwi jej przyklejenie na każdą gładką powierzchnię.
 

alt

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie taśmu LED zasilanej napięciem 24V. Takie napięcie zagwarantuje, że do 10m nie bedą widoczne spadki napięcia i diody będą świecić na całej długości taśmy led równomiernie. Przy wyborze należy zwrócić również uwagę na wskaźnik oddawania barw CRI, im bliższy 100 tym oswietlane przedmioty mają kolory odwzorowane jakby były oświetlane światłem słonecznym, najbardziej naturalnie.  Możliwości wykorzystania taśmy LED są nieskończone a jej zastosowanie ograniczone jest wyłącznie naszą wyobraźnią i to właśnie dlatego taśma LED jest tak często wybieranym rozwiązaniem. 

Jeśli nie wiesz co wybrać chętnie doradzimy: 
-
 sklep@redled.pl  
- 786 020 299
- sklep stacjonarny RedLed, ul.Kochanowskiego 19/1, Nowy Sącz


 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradnik
Newsletter

 
Znajdziesz nas na:
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu