Strona główna » Poradnik » Jakie profile aluminiowe do taśmy LED ?

Jakie profile aluminiowe do taśmy LED ?

Data dodania: 23-10-2018

 

Jakie profile aluminiowe do taśmy LED ?


 

Niejednokrotnie zastanawiamy się jak uczynić nasze światło estetycznym i zamaskować taśmę LED jeśli jest widoczna. Często też zdarza się, że powierzchnia na której chcemy przykleić naszą taśmę nie spełnia odpowiednich wymogów. Naprzeciw tym problemom śpieszą nam profile aluminiowe.Rodzaje:


- meblowe płytkie typ: A, B, C
 - meblowe głębokie typ: Y, G

- architektoniczne typ: ILEDO, INSO


Profile chronią taśmę led przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przegrzaniem, gdyż aluminium w którym znajduje się działa jak radiator, dzięki któremu ciepło jest odprowadzane na zewnątrz co wpływa na wydłużenie żywotności diod znajdujących się na taśmie i taśma działa przez długie lata.MIEJSCE MONTAŻU
 

Różnorodność profili pod względem kształtu pozwala nam na osiągnięcie zamierzonego celu w montażu. Dzięki temu możemy go umieścić między fugami w łazience (profile wpuszczane), oświetlić naszą szafę  (drążek), aby łatwiej było nam odnaleźć nasze rzeczy, czy też dodać wygody i zapewnić oświetlenie blatu kuchennego do codziennych obowiązków (profile nawierzchniowe).

Możliwości są w tym wypadku nieograniczone. Dodatkowo możemy zmieniać kąt padania światła ( profile narożne).
 

 


Profile aluminiowe cieszą się bardzo dużą popularnością w meblarstwie, ale wykorzystać możemy je w każdej branży.


 

KOLOR
 

W celu zapewnienia dodatkowych walorów wizualnych mamy możliwość dobrania odpowiedniego koloru tak, aby nie odróżniał się znacząco od miejsca w którym będzie zamontowany lub wręcz przeciwnie - aby go wyeksponować.  Najbardziej popularne są kolory typu: srebrny, czarny i biały.


 KLOSZ
 

Profil zamykany jest szybką, która daje nam wymagany efekt. Warto zastanowić się nad mleczną lub w szronie, która ukryje taśmę wklejoną do profilu i subtelnie rozproszy nasze światło. Nowością jest szybka polimerowa PMMA, która zapewnia najlepsze rozproszenie światła i dodatkowo nie żółknie z czasem. Należy jednak pamiętać, że szybki zmniejszają przepuszczalność światła i trzeba wybrać odpowiednią.


  

DŁUGOŚCI
 

Profile aluminiowe produkowane są w odcinkach 1m, 2m oraz 3 metry. Warto jednak wspomnieć, iż 3-metrowe profile nie są praktyczne w transporcie, dlatego najpopularniejsze są 1- i 2-metrowe, które bez najmniejszego problemu można ze sobą połączyć.


Jak widać konfiguracji i możliwości jest wiele. Łatwo w tym wszystkim się pogubić, dlatego najłatwiej w takiej sytuacji jest się poradzić specjalistów.Jeśli nie wiesz co wybrać chętnie doradzimy: 
-
 sklep@redled.pl  
513 501 621
- sklep stacjonarny RedLed, ul.Kochanowskiego 19/1, Nowy Sącz


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradnik
Newsletter

 
Znajdziesz nas na: